You are currently viewing رنگ سال 2019، رنگ مرجانی زنده

رنگ سال 2019، رنگ مرجانی زنده

موسسه پانتون حدود بیست سال است که رنگ سال را انتخاب می‌کند، موسسه پانتون امسال نیز همانند گذشته در ماه دسامبر میلادی رنگ سال را معرفی می نماید. مهمترین موضوع در این رنگ، تمرکز بیشتر به زندگی زیر دریا بوده و رنگ سال ۲۰۱۹ را رنگ مرجانی زنده، که برخی از آن با عناوین صورتی مرجانی یا مرجانی سایه سرخ نیز یاد می‌کنند، با کدهای زیر این رنگ را اعلام کرده است.

(#fa7268)
(RGB 250, 114, 104)
(CMYK 0%, 54%, 58%, 2%)

رنگ مرجانی زنده، یکی از طیف‌های زنده رنگ نارنجی است که ته رنگ طلایی نیز در خود داشته و به نوعی منعکس کننده گرما و قدرت موجود در صخره‌های مرجانی زیر دریا است که زیبایی و شکوه خاصی دارند و بنا به گفته موسسه پنتون، رنگ امسال نمادی از شادی و خوش بینی بوده و عاملی برای برقراری گرما و صمیمیت در بین افراد است.

این رنگ همچنین بیانگر اهمیت توجه به منابع طبیعی و زندگی زیر دریا نیز می‌باشد، چرا که صخره های مرجانی بخش مهمی از اکوسیستم زندگی دریایی هستند که در حفظ زندگی دریایی برای موجودات دیگر نیز اهمیت خاصی دارند. با توجه به تغییرت اقلیمی و تهدیدهای موجود برای محیط زیست، رنگ مرجانی به عنوان رنگ سال 2019 (همچنین برای ما ایرانی ها) انتخاب بسیار مناسبی بوده است.
این رنگ پس از اعلام شدن خیلی سریع بین مردم در شبکه‌های اجتماعی نفوذ کرده و بسیاری از افرادی که در صنایع مد، لباس، فشن و… فعالیت دارند از آن در پست‌های خود استفاده کردند.

شرکت پانتون رنگ سال 2019 را رنگ مرجانی زنده اعلام کرده اند.

دیدگاهتان را بنویسید