You are currently viewing دامن های بهاره با انواع مدل ها

دامن های بهاره با انواع مدل ها

دامن‌ های زنانه، جزو پوشاکی هستند که همیشه توجه بسیاری از خانم‌ها را به خود جلب می‌کند. از طرح های متنوعی برخوردار هستند. استفاده از دامن های بلند در فصل بهار و تابستان این امکان را برای بانوان فراهم میکند تا استایلی شیک و منحصر به فرد برای خود به وجود بیاورند.

دامن زنانه مجلسی نیز لباس بسیار مناسبی برای مهمانی و عروسی ها است.دامن ها انواع مختلفی دارند می توانند کوتاه یا بلند باشند. دامن زنانه پلیسه که امروزه طرفداران زیادی پیدا کرده، از چین های یک اندازه و معمولا ریز و زیادی تشکیل شده است. معمولا برای دوخت این دامن ها از پارچه های سبک و خنک استفاده می کنند .بنابراین بسیار راحت بوده و برای فصل تابستان مناسب هستند.

دامن های بهاره با انواع مدل ها

وجود این چین ها باعث می شود که بدن در ناحیه پایین تنه یعنی ران و باسن، پر تر دیده شود. خانم هایی که پاهای لاغر و کشیده دارند، می توانند برای زیبا تر دیده شدن اندامشان از این دامن ها استفاده کنند. اما به خانم هایی که سایز آن ها بزرگتر از 42 است، این استایل پیشنهاد نمی شود. پوشیدن کتانی به همراه این دامن ها یک استایل جدید و متفاوت برای شما ایجاد می کند.

تقسیم بندی دامن‌ های زنانه

مدل ساده : همان‌گون که از نامش پیداست، این دامن طرح و دوختی ساده دارد، افراد لاغر و متوسط می‌توانند آن را بپوشند.

دامن زنانه فون: این دامن با برشی مثلثی از کمر به پایین گشاد است، چین و ساسون ندارد، افرادی که پایین تنه‌ی لاغر دارند از آن استفاده می‌کنند.

دامن کلوش: دامن کلوش به صورت ربع، نیم و تمام دایره دوخته می‌شود که اصطلاحا یک چهارم کلوش، نیم کلوش و تمام کلوش نامیده می‌شود. ساختاری گشاد و بدون چین و ساسون دارد. و همه تیپ افراد می‌توانند آن را بپوشند.

دامن زنانه مجلسی چین‌دار: چین خوردگی در ناحیه کمر و گشاد بودن از ویژگی‌های دامن چین‌دار است، این دامن به شرط تناسب با قد، مانند دامن کلوش برای همه قابل استفاده است.

دامن زنانه ترک: این دامن تکرار طرح مثلثی است. پارچه آن معمولا ضخیم( مثل کتان) است.

دامن زنانه لنگی: این نوع دامن مثل لنگ در یک طرف کمر بسته می‌شود.

دامن پیلی: این دامن‌ها گونه‌ای از دامن‌های چین‌دار هستند. که دارای چین‌های منظم و در دو مدل پیلی یک طرفه و پیلی دو طرفه با پارچه‌ای ضخیم عرضه می‌شوند.

دامن برش‌دار: این دامن با برشی در قسمت‌های مختلف، دوختی متفاوت دارد.

دامن های بهاره با انواع مدل ها

نکات مهم هنگام خرید دامن زنانه مجلسی و شیک

با یک انتخاب صحیح، می‌توانید کوتاهی یا بلندی قدتان را پوشش دهید. اگر در هر دو حالت دامنی متناسب با وزن و سایز کمر و باسن خرید نمایید، نیم‌تنه‌ی پایین شما جذاب‌تر جلوه می‌کند. تنوع، طراحی، مدل و رنگ دامن‌ها زیاد است، این شمایید که متناسب با رنگ پوست، استایل و تیپ خود، نوع برتر را انتخاب می‌کنید. جنس پارچه‌ای که دامن از آن تهیه می‌شود، حائز اهمیت است، تناسب با دمای فصول سال( سرد یا گرم) و وزن از خصوصیات جنس پارچه دامن است.

دامن‌ های مختلفی که می‌توانید در فصل بهار بپوشید.

  • دامن‌ پلیسه ای مشکی براق
  • دامن‌ جین با کمربند قهوه‌ای
  • دامن‌ بلند با طرح پلنگی
  • دامن‌ بلند و سفید رنگ
  • دامن‌ دکمه دار کرمی رنگ
  • دامن‌ بلند راسته کرمی با کمربند چرمی
  • دامن‌ هایی با رنگ روشن و بهاری
  • دامن‌ های طرح گلدار

منبع: yasemin

دیدگاهتان را بنویسید